bezpieczeństwo rodziny to priorytet

nasza misja

Wyobraź sobie sytuację, w której wybucha wojna, lub zostają uszkodzone linie energetyczne, systemy informatyczne przestają działać. Nikt z nas, jako obywatel kraju nie został poinformowany przez rząd co zrobić w takich sytuacjach, co więcej aktualnie nie ma żadnych informacji o miejscach, w których moglibyśmy się ukryć.

Po prostu z naszej świadomości wyparto istotne zagrożenia ludzkości, zaszczepiając w nas pozorne poczucie bezpieczeństwa.

Nie dawno sytuacja pokazała, iż oprócz debat międzynarodowych żadne z Państw nie zrobiło nic, gdy wojska Rosji wkroczyły na teren Ukrainy i zabrały jej część, nazywając ją Rosją. Reszta świata przyglądała się temu wydarzeniu zza swoich biurek, a ludzie, którzy zginęli w tej wojnie pozostali tylko statystykami. My zdecydowanie nie chcemy nimi być.

A teraz wyobraź sobie, że ta sytuacja powtarza się na terenie Polski.
Co wtedy zrobisz?
Zapewne w takiej sytuacji zabierasz rodzinę i wyjeżdżacie, pytanie brzmi: gdzie dokładnie jedziecie ? Nie jeżdżą przecież pociągi, nie kursują autobusy, nie wylecą samoloty, ponieważ granice są zamknięte. Czy zatem uda się Wam tam dotrzeć ?
I tu pojawia się wszechobecny chaos. Takich jak Ty jest ponad 35 milionów, uciekających w popłochu, nieznających drogi, bojących się o siebie i swoje dzieci.
Tylko tak zwana elita Państwa wie gdzie się udać, co więcej jest transportowana do wcześniej przygotowanych miejsc, w których bezpiecznie przeczeka najgorsze.
Taki scenariusz widziałeś już wcześniej, prawda?
Powstały setki filmów o tej tematyce, co jedynie pozwala nam wyobrazić sobie ogrom tego problemu, który jest całkiem realny w obecnych czasach.

W Polsce, jak wynika z raportu NIK, obrona cywilna istnieje tylko teoretycznie. Istniejące schrony w Polsce mogą pomieścić maksymalnie 3% Polaków z przestarzałymi systemami alarmowania ludzi z wentylacją bez nowoczesnych filtrów, agregatów, a ponadto schrony te nie posiadają żadnego wyposażenia.

Bogaci obywatele naszego kraju są w stanie wybudować swój własny schron, jednak musimy zauważyć fakt, iż będą oni pozostawieni sami sobie. Zakładając, że taka osoba wyposaży się w cały szereg leków, czy ma wystarczającą wiedzę medyczną, żeby zdiagnozować chorobę i wiedzieć jaki środek podać? Przecież przebywając w schronie, nie ma możliwości konsultacji czy skorzystania z pomocy medycznej. Wybudowanie jakiegokolwiek schronu wiąże się z koniecznością zaopatrzenia go w odpowiednie instalacje elektryczne napędzane paliwami oraz agregatami prądotwórczymi, zadbania o odpowiednią wentylację, ogrzewanie itp. Czy osoba, która pozostaje jedynie z własną rodziną, będzie potrafiła te wszystkie urządzenia obsłużyć? A co w sytuacji awarii jakiegokolwiek urządzenia? Czy posiadając nawet części zamienne, ktokolwiek będzie potrafił naprawić uszkodzenie? I jedno z najważniejszych pytań. Jak długo jesteśmy w stanie żyć odizolowani od pozostałych osób, nawet będąc bezpieczni z rodziną? To tylko podstawowe pytania, na jakie należy sobie odpowiedzieć.

My zadaliśmy sobie te pytania i zaczęliśmy poszukiwać na nie odpowiedzi. Okazało się, że jeszcze nikt w Polsce nie stworzył miejsca bezpiecznego dla setek rodzin z pełnym zapleczem medycznym, technicznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. Stąd pojawiła się misja, która zakłada stworzenie obiektu w pierwszej kolejności bezpiecznego, ale także dającego możliwość korzystania z pomocy medycznej, magazynowania żywności na jeden rok dla wszystkich, bez konieczności opuszczenia schronu, zapewniającego także pomieszczenia wspólne, pełniące funkcję rozrywkowo-rekreacyjną, ale również edukacyjną dla najmłodszych użytkowników. Będziemy w stanie pomieścić ponad 800 osób, gdzie posiłki będą przygotowywane przez kucharzy, pomieszczenia będą sprzątane przez obsługę, a nad bezpieczeństwem będzie czuwał dział ochrony. Tworząc Twierdze, zadbaliśmy o te wszystkie niezbędne elementy.

Nasz zespół życzy wszystkim Użytkownikom i Samym Sobie obyśmy nigdy nie musieli korzystać z naszego schronu.
Naszej misji przyświeca cel – NIE ZNAMY ZAGROŻENIA, WIĘC PRZYGOTUJMY SIĘ NA WSZYSTKIE.

services

Our philosophy

Designing sustainable, high-performance buildings requires an integration of architectural and engineered systems into a balanced design of sustainability…

  • Based on your project, get only what's needed
  • Cost effective, to secure construction process
  • Premium quality. We always get the best people
IMPORTANT MILESTONES

What we
accomplished

0
FINISHED PROJECTS
0
Design awards
0
Years in industry
0
HAPPY CLIENTS